Američanka Randallová suverénne vyhrala šprint Tour de Ski

01.01.2013 Celý región

Val Müstair 1. januára (TASR) - Američanka Kikkan Randallová suverénne triumfovala v prvý deň roka v tretej etape prestížnej Tour de Ski v behu na lyžiach, ktorou bol šprint voľnou technikou vo švajčiarskom stredisku Val Müstair.

Špecialistka na rýchlosť jednoznačne vyhrala už kvalifikáciu a najlepšia bola i vo svojej štvrťfinálovej a semifinálovej jazde. Vo finále iba potvrdila svoju dominancou, keď na dvoch okruhoch s celkovou dĺžkou 1400 m od začiatku diktovala tempo, ktorému do polovice trate stačila iba Nórka Ongvild Flugstad Östbergová.

Líderka celkového poradia SP i Tour de Ski Justyna Kowalczyková skončila svoju púť v semifinále, udržala si ale prvú priečku v seriáli.

Siedmy ročník Tour de Ski je bez účasti slovenských reprezentantov. Ochudobnený je aj o účasť Nórky Marit Björgenovej, ktorá vynechala seriál pre zdravotné problémy, keďže jej lekári pred Vianocami diagnostikovali srdcovú arytmiu.

Tour pokračuje vo štvrtok ďalšou etapou v talianskom mestečku Dobbiaco s hendikepovým štartom.

Tour de Ski, 3. etapa - šprint voľnou technikou (1,4 km)
ženy - finále: 1. Kikkan Randallová (USA) 3:37,0 min, 2. Ongvild Flugstad Östbergová (Nór.) +8,7, 3. Heidi Wengová (Nór.) +10,6, 4. Hanna Kolbová (Nem.) +12,6, 5. Kristin Steiraová (Nór.) +14,7, 6. Charlotte Kallaová (Švéd.) +19,5

Poradie v Tour de Ski (3 zo 7): 1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 35:08,0 min, 2. Therese Johaugová (Nór.) +50,3, 3. Steiraová +1:00,9, 4. Denise Herrmannová (Nem.) +1:05,3, 5. Randallová +1:18,1, 6. Anne Kyllönenová (Fín.) +1:29

Poradie v SP (12 z 31): 1. Kowalczyková 640, 2. Randallová 600, 3. Marit Björgenová (Nór.) 450, 4. Kyllönenová 396, 5. Johaugová 365, 6. Steiraová 346..., 78. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR) 10